Non deposit forex bonus

Get $1500 STARTUP Bonus

Start trading without any investments and risks right now!

Форуми

Регистрация на фирма :: Форуми :: Форум за предприемчивите хора

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Как успях сам да регистрирам фирма ЕООД, благодарение на този форум
Редактори:brrabg
Автор Отговор
fone
чт ное 29 2012, 03:32
Регистриран потребител #1576
Регистриран: чт ное 29 2012, 01:53
съобщения: 1
Здравейте,

Искам да споделя опита си за регистрация на фирма ЕООД, та ако на някой му се налага да регистрира, да действа и да не се притеснява.

1. Дръпнах всички нужни документи от тук: http://www.regfirms.com/page.php?5
- аз ползвах и още един: Декларация по чл. 13 ал. 5

2. Редактирах всички документи и ги попълних с мойте данни като не попълних само дата и подпис. След това се принтират всички, се подписват и се попълва дата.
3. Изкарах си електронен подпис който ми струваше към 70 лева, но при положение че ще го ползвам и в бъдеще и разликата от подаване на място и по електронен път е 80 лева, си заслужава.
4. Запазих си име, въпреки че на справки не излизаше, всепък 25 лева по електронен път си заслужава, без да се притеснявам дали след това ще получа отказ за вече заето име (и разправиите след това да се редактират всички документи).
- Два документа са нужни за запазване на фирма: Декл. чл13 ал.4 и чл13 ал5. и д1 естествено но той се попълва при подаване.
5. Направих си набирателна сметка като занесох всички документи в банката който си бях принтирал. Те се нуждаеха от Учредителния акт и Решението.
-банката ми издаде удостоверение (20 лева) за внесен капитал, но може да се мине и с вносната бележка само, стига да има пълните ви данни на неа. Набирателната сметка е 10 лева.
6. Отидох до нотариус с вече принтиран документ за подпис, се разписах там платих 6 лева
7. Вече имах всичко от което се нуждаех, скенирах документите си и ги подадох чрез електронен път. Платих чрез електронно банкиране, и прикачих pdf документа от платежното нареждане.

3 дни беше в статус изчакване на 3 дневен срок и получих ЕИК номер без проблем.

Благодаря на Администратора, изчетох доста теми който той е отговорил.
Поздрави
Най-отгоре
Анонимен
вт дек 11 2012, 08:55
Гост
Честито!
Две забележки имам само:
- Декларация по чл. 13 ал. 5 се подава само ако приносителят на заявлението пред АВ е адвокат с изрично пълномощно. Декл. се подава лично от адвоката.
В случая, вие дори да сте адвокат, не ми се вярва да сте се упълномощили сам себе си да регистрирате дружеството си :) , така че, тази декларация е излишна.
Добре е да внимавате какво подписвате и пред кого и какво декларирате за да избегнете потенциални проблеми в бъдеще.

- Купувайки си Удостоверението от банката за открита набирателна сметка и внесен капитал, сте платили 20 лв. за един лист хартия с малко тонер нанесен по него. Това удостоверение е напълно излишно, в банките са наясно с този факт, но въпреки това го предлагат, срещу нескромно възнаграждение естествено.
Лошо няма, почерпили сте банката. Заверени копия или сканираните оригинали на вносните бележки или платежни нареждания за внесен в банката капитал са напълно достатъчни пред АВ за регистрацията на ново дружество. Не че 20 лв. е голяма сума, но примерно по-късно можете да я оползотворите за да си направите фирмен печат - още една ненужна вещ, фетиш, на която обаче, банките много държат и практически е по-добре да я имате.

Поздравления още веднъж и успешен бизнес!
Най-отгоре
Анонимен
нд апр 14 2013, 12:58
Гост
бих казал ,че запазването на име е също ненужно , правите проверка за запазеното име в деня в който ще подавате документите и е напълно излищно да давате пари и за това. Все пак както е казал Гост по горе, 20лв, тук 25 там... стават печат + транспортни разходи и прочее, защо да ги давате за глупости ...

[ Редактирано нд апр 14 2013, 02:51 ]
Най-отгоре
Анонимен
ср мар 19 2014, 09:23
Гост
Благодаря ви за информацията беше ми много полезна сайта също :)

Най-отгоре

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF