Non deposit forex bonus

Get $1500 STARTUP Bonus

Start trading without any investments and risks right now!

Форуми

Отиди на страница       >>  
Редактори:brrabg
Автор Отговор
Elpaoli
вт апр 19 2011, 05:36
Регистриран потребител #752
Регистриран: вт апр 19 2011, 11:51
съобщения: 9
Здравейте,
правилно ли съм разбрала процедурата във връзка с апортна вноска на движимо имущество (товарен автомобил) в капитала на ЕООД :
1. Подаване на молба в АП за изготвяне на експертна оценка
2. Въз основа на Акт за назначаване на вещи лица, заплащане на посочената такса за възнагражденията им./изготвяне на оценката в 14 дневен срок/
3. Решение на едноличния собственик за увеличение на капитала ( с каква дата трябва да бъде преди молбата до АП или.....)
4. Промяна дружествения договор-кога се прави, след излизане на оценката може би?
5. Има ли срок за вписване на промяната в АП и от кога започва да тече
6. Подаване на пакета документи за вписване на промяната в АП а именно:
- Заявление А4
- Решение на едноличния собственик за увеличение на капитала
- Препис на Учредителния договор
- Заключение на вещите лица
- Декларация по чл.264 ДОПК
- Декларация по чл.13 от Закона за Търговския регистър
- Документ за внесена държавна такса


Най-отгоре
brrabg
вт апр 19 2011, 06:05
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Всички документи трябва да бъдат изготвенои след като е готова оценката на вещите лица, защото иначе няма как да впишете сумата на увеличението на капитала.
Не ми е известно да има срок за вписване на промяната след като вещите лица са свършили работата, но вероятно тяхната оценка има някакъв срок на валидност и промените трябва да се впишат преди този срок да изтече.
Най-отгоре
Elpaoli
вт апр 19 2011, 06:28
Регистриран потребител #752
Регистриран: вт апр 19 2011, 11:51
съобщения: 9
Благодаря за бързия отговор--
а набора от документи за вписване на промяната достатъчен ли е ?
Най-отгоре
brrabg
вт апр 19 2011, 07:12
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Да, достатъчен е. Това са документите, които ви трябват.
Най-отгоре
Elpaoli
вт апр 19 2011, 08:02
Регистриран потребител #752
Регистриран: вт апр 19 2011, 11:51
съобщения: 9
Благодаря отново--
Най-отгоре
elavela
вт май 31 2011, 09:27
Регистриран потребител #788
Регистриран: вт май 03 2011, 05:12
съобщения: 5
Здравейте, имам няколко питания относно апортните вноски.
1. Къде точно се подава тази молба за експертна оценка?
2. Какви документи е необходимо да се приложат към тази молба?
3. Може ли с апортни вноски да влязат нови съдружници в ЕООД и да стане ООД?
Най-отгоре
brrabg
вт май 31 2011, 09:56
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
На първи въпрос - в Търговски регистър
На втори въпрос - зависи от апортирания актив
На трети въпрос - да, може
Най-отгоре
elavela
вт май 31 2011, 10:27
Регистриран потребител #788
Регистриран: вт май 03 2011, 05:12
съобщения: 5
Актива е недвижим имот, собственост на едноличния собственик на капитала на ЕООД-то.
Най-отгоре
brrabg
вт май 31 2011, 11:17
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
И аз да питам какво точно ви кара да го въведете във фирмата като апортна вноска? Това е доста сложен процес, а въпроса може да се реши много по-лесно.
Най-отгоре
elavela
вт май 31 2011, 12:11
Регистриран потребител #788
Регистриран: вт май 03 2011, 05:12
съобщения: 5
Фирмата се занимава с транспарт и сега се налага да се доказва финансова стабилност. Камионите са под наем, наличните пари не са достатъчни, а собственика има имот който може да вкара във фирмата и да увеличи капитала.
Най-отгоре
brrabg
вт май 31 2011, 01:47
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
А не е ли по-лесно да си увеличи капитала с пари. Според мен е значително по-лесно, а да не казвам, че е и по-евтино. Няма да плаща никакви такси за оценки в търговския регистър, няма да плаща такси за нотариуси, нотариални актове и разни други неща. Едно такова увеличение на капитала с апорт ще ви струва най-малко 4-5 х.лв. А за да си го увеличи с пари ви трябва една сума, която точно един ден да престои в банката. Винаги може да се намери назаем за един ден някаква сума и разхода ви ще бъде само по внасянето и тегленето на сумата. Отделно от това ще стане много по-бързо увеличението на капитала.
Най-отгоре
elavela
вт май 31 2011, 01:52
Регистриран потребител #788
Регистриран: вт май 03 2011, 05:12
съобщения: 5
Благодаря за съвета. Трябва да го обсъдим със собственика и ако наистина е възможно с такова внасяне и теглене на сума в банка май ще прибегнем до този вариант.
Най-отгоре
brrabg
вт май 31 2011, 03:44
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Абсолютно е възможно. Никакъв проблем няма да има.
Най-отгоре
Иванов
ср юни 08 2011, 11:25
Гост
Админ, какви нот актове и защо 4-5 х.лв, моля обясни?
Най-отгоре
brrabg
ср юни 08 2011, 01:58
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Иванов написа ...

Админ, какви нот актове и защо 4-5 х.лв, моля обясни?


Става въпрос, че след като се прехвърля собственост на недвижим имот се издава нот. акт, вадят се скици и т.н.
А нотариусите не правят тези неща без пари. Горе долу толкова са разходите.

Най-отгоре
Цена
чт авг 04 2011, 03:47
Регистриран потребител #916
Регистриран: чт авг 04 2011, 03:45
съобщения: 2
Админ, би ли пояснил по-детайлно от какво произлизат тези немалки такси.
Най-отгоре
brrabg
чт авг 04 2011, 06:04
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Цена написа ...

Админ, би ли пояснил по-детайлно от какво произлизат тези немалки такси.


Ами отидете при един нотариус и питайте колко ще ви струва издаването на нот. акт за прехвърляне на недвижимо имнущество и ще разберете за какво са тези немалки такси.

Най-отгоре
Цена
пт авг 05 2011, 02:43
Регистриран потребител #916
Регистриран: чт авг 04 2011, 03:45
съобщения: 2
Благодаря за отговора, надявах се на компетентност, а не на заяждане.
Най-отгоре
brrabg
пт авг 05 2011, 09:21
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Цена написа ...

Благодаря за отговора, надявах се на компетентност, а не на заяждане.


Погрешно сте ме разбрали. Не съм искал да обидя някого, но мисля, че е ясно откъде са големите такси - хонорар за нотариуса - той е % от сумата, няма как да ви кажа колко ще е. Местен данък за прехвърляне на собственост - и той е % от сумата, освен това всяка община си е гласувала различен процент, но обикновено е 2-3% от стойноста на сделката.
От там нататък - данъчна оценка, скица на имота - тук са малко по 40-50 лв. ще стигнат - та затова са разходите.
За имот с цена около 50 хил. лв. общите разходи по прехвърлянето са някъде между 2 и 3 хил. лв.
Най-отгоре
Elpaoli
нд сеп 18 2011, 11:02
Регистриран потребител #752
Регистриран: вт апр 19 2011, 11:51
съобщения: 9
Здравейте,
получихме отказ за вписване на увеличение на капитала на ЕООД, като основание за отказа е посочено липса на Писмено съгласие на вносителя /съгл. Наредба 1 от 14.02.2011/ и липсата на основания на правата му описани в дружествения договор /Учредителния акт/.

- съгласно чл.73 /1/ от ТЗ Писмено съгласие се прилага при вноска в АД.
- в дружествения тоговор изрично описах, че вносителя е собственик на апортираното имущество /единствено не съм посочила номера на свителството, което е документа за собственост/


Искам да попитам какво точно изисква да се посочи като "основание за правата на вносителя" и има ли смисъл да обжалвам отказа?

Благодаря предварително

Най-отгоре
Отиди на страница       >>   

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System

Търсене в сайта

Custom Search

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]

Меню

Последни коментари

[новини] Увеличаване на капитала на ООД (ЕООД)
Публикувано от brrabg на 26 мар : 13:34
Възможно е да.

[новини] Увеличаване на капитала на ООД (ЕООД)
Публикувано от MitkoNK на 21 мар : 08:58
Възможно ли е увеличаването на капитала да се извъ [още ...]

[новини] Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
Публикувано от brrabg на 16 фев : 14:37
Така няма да стане. В набирателната сметка може са [още ...]

[новини] Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
Публикувано от Иво на 13 фев : 08:00
Какъв е проблема да взема назаем от приятел 1000 л [още ...]

[новини] Всеки трябва да си знае правата, или Защо не ни трябва Удостоверение за актуално състояние
Публикувано от brrabg на 22 дек : 12:53
Това са търговски взаимоотношения и не са регламен [още ...]

[новини] Всеки трябва да си знае правата, или Защо не ни трябва Удостоверение за актуално състояние
Публикувано от Димма на 15 дек : 15:20
А имат ли право лица извън посочените в чл. 23 (4) [още ...]

[новини] Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
Публикувано от Кирилов на 06 сеп : 21:22
Не разбирам какъв е проблемът при ЕООД, след като [още ...]

[новини] Публикуване на ГФО за предприятия нерегистрирани по Търговския закон
Публикувано от brrabg на 21 юни : 04:19
На този въпрос може да ви отговори само някой от А [още ...]

[новини] Публикуване на ГФО за предприятия нерегистрирани по Търговския закон
Публикувано от expecially на 20 юни : 11:25
Здравейте, бих искала да попитам защо Публикуван в [още ...]

[новини] Увеличаване на капитала на ООД (ЕООД)
Публикувано от brrabg на 19 апр : 12:18
Важи, защо да не важи. При апорта има някои особен [още ...]