Non deposit forex bonus

Get $1500 STARTUP Bonus

Start trading without any investments and risks right now!

Форуми

Отиди на страница       >>  
Редактори:brrabg
Автор Отговор
terrigal
пт юни 18 2010, 08:21
Регистриран потребител #55
Регистриран: вт юни 15 2010, 11:34
съобщения: 2
Здравейте,
Искам да попитам за следното. Тази година при подаването на нулеви декларации в НАП за неработещи фирми не изискваха попълването на балансови форми. Дали при публикацията в регистъра трябва да се подават само декларациите или трябва да разпечатаме и нулеви балансови форми?
Благодаря предварително!
Най-отгоре
brrabg
пт юни 18 2010, 09:31
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Декларациите по ЗКПО и ЗДДФЛ не се подават в никакъв случай.
Подават се формите описани в Счетоводен стандарт 1.
Най-отгоре
Анонимен
чт фев 03 2011, 06:33
Гост
необходими документи за неработеща фирма
Най-отгоре
Анонимен
сб фев 05 2011, 08:32
Гост
Анонимен написа ...

необходими документи за неработеща фирма

Най-отгоре
allay
ср фев 16 2011, 01:34
Регистриран потребител #25
Регистриран: вт май 25 2010, 10:43
съобщения: 94
Здравейте,
моят случай е следният:
Есента на 2010 г. регистрирах ООД - четирима съдружници трима от които са немски граждани. Аз съм Управител но не съм съдружник. Идеята за създаване на тази фирма беше да се участва по програма „Конкурентно способност” от ЕВРО фондовете но до момента нещата не се случват. Не съм прехвърлил дори сумата на капитала от набирателната в разплащателна сметка. Дефакто няма дори и една счетоводна операция, умишлено я държа така за да няма основание някой да ми каже че фирмата е стартирала дейност. Може би някога ще започне но до момента е така. Въпросът ми е какво да публикувам в ТР, като подчертавам няма дори и една счет. операция, дори капиталът не е прехвърлен.

Най-отгоре
brrabg
ср фев 16 2011, 01:42
Admin

ГФО трябва да публикувате в търговския регистрър. То друго няма и какво да публикувате. Самите счетоводни операции не се публикуват.
Това писмо дава ясен отговор на въпроса, кои отчети се публикуват и кои не.
Които отчети имат някакви цифри в тях се публикуват, а във вашия случай определно ще има цифри - поне капитал в баланса трябва да има отразен, ако не друго.
Най-отгоре
allay
ср фев 16 2011, 02:56
По принцип знам че няма мърдане от "публикуване" като казвам че няма счет. операция имам точно това в предвид дори капитала не е отнесен. В баланса в пасива е капитала а в актива трябва да са паричните средства в брой или по сметка. В моят случай няма как да се появят паричните средства тъй като те са си още в "Набирателната сметка" в определена банка. Не оспорвам, което казваш Admin, просто разсъждавам за да е точен баланса трябва една счетоводна операция и тя е именно прехвърлянето на капитала в Разплащателна или изтеглен на каса.
Най-отгоре
brrabg
ср фев 16 2011, 03:05
Admin

За що да трябва да е прехвърлен. Капитала си го има в пасива на баланса и това не може да се оспори. Той и сега си е в банкова сметка, само дето тази сметка е с по-особен режим на обслужване. В Актива на баланса трябва да се посочат като блокирани парични средства наличностите в тази сметка.
А ако трябв ада бъда точен имате счет. операции и то не една а няколко.

Първо - вземане на решение за учредяване на дружеството и рзмера на капитала.
В този момент се задължават съдружниците с вноските към фирмата.
Взема се операция от типа

493/101 аналитично за всеки съдружник
След това всеки съдружник изплаща задължението си в капитала. Взема се следната операция:

507/493, като при мен поне 507 сметка е блокирани парични средства.
Освен това има разходи по регистрацията - такса за запазване на име, такса за регистрация, такса за откриване на набирателната сметка.
И всичко това подлежи на отчетност.
Така, че още преди да сте свършили каквото и да е вече имате няколко счетоводни операции.
Най-отгоре
allay
ср фев 16 2011, 03:07
Пропуснах да кажа, че единият съдружник -немски гражданин е този който трябва да прехвърли капитала от набирателната в разплащателна сметка. Когато го внасяхме така пожела и аз като управител не мога да го направя, нямам спесимен за "Набирателната сметка", Немеца може да се появи в България следващата година , в момента е зает със сериозен бизнес в Родната си държава. Ето къде е „невъзможността” към момента да се „отнесе” капитала в баланса на дружеството
Най-отгоре
allay
ср фев 16 2011, 03:11
Разбирам те Admin и ти благодаря за компетентната помощ която ми оказваш. Знам че са няколко операциите но аз визирах най важната защото все пак "говориме" по принцип.
Най-отгоре
allay
ср фев 16 2011, 03:17
Обясних с каква идея е създадено това дружество, но ако не се случи може да се наложи да бъде подадено заявление за "Заличаване", знам каква е процедурата и колко време ще отнеме, но ако го направим преди да публикуваме ГФО с какво око ще погледнат тези в ТР?
Най-отгоре
brrabg
ср фев 16 2011, 03:21
Admin

Тези от Търговски регистър всъщност нямат касателство към въпроса за публикуване на ГФО. То непубликуването на ГФО е нарушение на закона за счетоводство, и глобяват от НАП, а не от ТР. Миналата година доста актове написаха, някои обжалваха, но съда потвърди всички актове, или поне тези, които на мен са ми известни.
Най-отгоре
allay
ср фев 16 2011, 04:33
Така е всъщност, отново ти благодаря, ще подавам ГФО и няма място за "хитруване" като опре до такси и плащания все търсим "телето под вола" но накрая пак НАП остава удовлетворен. Admin с теб споделих преди време и се възползвах публикувах ГФО за всичките години миналият месец Януари до момента с една такса. Помислих си коректните данъкоплатци и фирми като са се пререгистрирали 2007 до сега всяка година по една такса та 250 лв. за публикувания а ние дето търсим "телето под вола" с една такава минахме и то 35 лв. защото по електронен път. Това го споделям е така за да поразведря сивите мисли, които непрекъснато ни се "натрапват" в главите.
Най-отгоре
Ivan
пт фев 18 2011, 01:20
Регистриран потребител #596
Регистриран: пт фев 18 2011, 01:19
съобщения: 3
Здравейте, бихте ли ми изпратили становището на email : toni_banderas©abv.bg ! Благодаря предварително !!
Най-отгоре
brrabg
пт фев 18 2011, 01:51
Admin

Има го на началната страница: http://www.regfirms.com/news.php?item.25
Най-отгоре
Ivan
пт фев 18 2011, 03:32
Благодаря за бързият отговор, но се питах дали го няма по-ясно да се чете, защото когато го принтирах, не се чете
Най-отгоре
Ivan
пт фев 18 2011, 03:34
Декември 2010-та пререгистрирах "ЕТ" и януари 2011-та го заличиха от АВ. Не сме подавали нулеви ГФО за 2007, 2008 и 2009-та, питам се дали няма да ни глобят и мога ли да подам сега ? Благодаря предварително
Най-отгоре
brrabg
пт фев 18 2011, 05:03
Admin

Сега и да искате не можете да подадете след като фирмата вече е заличена.
Със сигурност няма да ви глобят. Не може да се глоби вече заличен търговец. Вече има съдебни решения в този дух.
Най-отгоре
Nikol
вт фев 22 2011, 02:44
Гост
Здравейте, имам следният въпрос. Мога ли заедно с дружествения договор на ООД в Г1 за пререгистрация да публикувам ГФО за 2007,2008,2009 и 2010г., като естествено си внеса таксата от 50 лв?
Най-отгоре
brrabg
вт фев 22 2011, 03:00
Admin

Не съм пробвал, но според мен е непрепоръчително.
По-добре е с отделно заявление Г1.
Най-отгоре
Отиди на страница       >>   

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF