Non deposit forex bonus

Get $1500 STARTUP Bonus

Start trading without any investments and risks right now!

Форуми

Регистрация на фирма :: Форуми :: Форум за предприемчивите хора
 
<< Предишна тема | Следваща тема >>
Смяна фамилия и адрес на управител/ смяна управител
Отиди на страница   <<        >>  
Редактори:brrabg
Автор Отговор
Анонимен
пт авг 12 2011, 11:02
Гост
Благодаря Ви за отговора. Може би ще приложа декларация за идентичност на имената в допълнение към всички останали документи и ще се възползвам от електронното подаване. Хубав ден! :)
Най-отгоре
Анонимен
вт авг 16 2011, 08:17
Гост
При подадени документи за смяна на управител получихме отказ, поради липса на декларация по чл. 141 ал.8. Следва ли да плащаме втори път таксата за промяна на обстоятелствата при положение, че има вече решения на съда, че не трябва. Ще впишат ли обстоятелството без втора такса?
Най-отгоре
brrabg
ср авг 17 2011, 05:47
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Няма да се впишат без да платите втора такса.
За съжаление има няколко решения на съда - някои казват да не се плаща, други казват да се плаща втора такса. От АВ винаги правят отказ ако няма платена такса.
Най-отгоре
Анонимен
ср авг 17 2011, 06:20
Гост
Здравейте, искам да попитам по темата. При попълване на заявление А4 за добавяне на втори управител само новия управител ли се записва или и двамата управляващи се изписват на редовете за управител? Досегашният управител продължава да е такъв.
Най-отгоре
brrabg
ср авг 17 2011, 09:22
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Само новия. Въобще при промяна се попълват само променените неща
Най-отгоре
Анонимен
вт сеп 13 2011, 03:25
Гост
Здравейте,
При промяна на фамилията на едноличен собственик и управител на ЕООД и във връзка с това издаване на нова лична карта, задължителна ли е промяната в обстоятелствата в Търговския регистър? И ако да, ще бъда благодарен, ако ми посочите нормативен акт за това.
Благодаря!
Най-отгоре
brrabg
вт сеп 13 2011, 03:41
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
За личната карта - не е задължително да правите някакви вписвания, но при смяна на името е задължително. Няма конкретни разпоредби в тази посока. Има обща разпоредба, която гласи, че всички промени по данни подлежащи на вписване в търговския регистър трябва да се обявят в 14 дневен срок - за справка - закон за търговския регистър.
Имената на собствениците и на управляващите търговски дружества са такива данни (задължително се вписват в ТР) и ако в тях има промяна, трябва да бъде вписана.
Най-отгоре
Анонимен
ср сеп 14 2011, 11:33
Гост
Благодаря!
В тази връзка, подлежим ли реално на някаква глоба за закъснение?
Най-отгоре
brrabg
ср сеп 14 2011, 12:35
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
По принцип има предвидена санкция, но никой не я налага. Поне аз не съм чул до сега някой да е глобен за закъсняло обявяване на някаква промяна.
Глобяват само за закъсняло публикуване на ГФО и то не винаги.
Най-отгоре
Анонимен
чт сеп 15 2011, 12:46
Гост
Здравейте. Пред мен има подобен казус - собственик съм на ЕООД, смених фамилия и постоянен адрес. Изготвих протокол от ОС, нов Устав, декл.чл13/4, декларация за идентичност на имената, но понеже не съм си сменила подписа, не знам дали да прилагам образец от подписа, както и трябват ли декларациите по чл. 141, ал.8 и чл.142 и договор за управление?
Най-отгоре
brrabg
чт сеп 15 2011, 01:47
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Не ви трябват нито спесимен от подписа, нито декларациите по чл. 141 и 142. Те са за вписване на нов управител, а в случая вие правите промяна на данните на вече вписан управител.
Най-отгоре
Анонимен
чт сеп 15 2011, 02:01
Гост
Благодаря!!! За съвета и за бързия отговор!
Най-отгоре
ина
пн сеп 19 2011, 11:55
Регистриран потребител #971
Регистриран: пн сеп 19 2011, 11:50
съобщения: 1
Здравейте,искам да попитам при промяна на адреса на ЕООД,освен попълване на Заявление А4,необходимо ли е попълване на Г1?
Най-отгоре
brrabg
пн сеп 19 2011, 12:56
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Не, не е необходимо заявление Г1.
Най-отгоре
Анонимен
вт фев 19 2013, 01:26
Гост
Здравейт, моето питане е свързано отново с промяна на фамилията на управител на ЕООД, което не извършва никаква дейнаст , предходните 2 години.Какви документи трябва да предоставя при промяна на фамилията ?И още 1 въпрос, който ме тревожи- трябва ли да направя промяната на фамилията -преди да подам декларацията по чл,92 -за липса на дейнаст на фирмата в Нап (или нея мога да си я подам с новата фамилия)?
Най-отгоре
Анонимен
вт фев 19 2013, 02:24
Гост
Няма проблем да се подаде декларацията по чл 92 и без да е променена фамилията в ТР. А за ТР ви трябва документ за идентичност на имената, нов учредителен акт, решени за приемане на учредителния акт и заявление А4
Най-отгоре
Анонимен
пт апр 19 2013, 05:07
Гост
Да не отварям нова тема ще Ви помоля за съвет.
Предстои промяна на седалище и адрес на управление на фирма ЕООД. От прочетено разбрах че необходимите документи за представяне в АВ-ТР са:
1.да попълня А4 само с промените в частта на Основните обстоятелства - точка 5.
2. Решение на ЕКС за промяна на седалището и адреса на управление на ЕООД
3. Решение за приемане на нов учредителен акт с променен седалище и адрес на управление
4. Нов учредителен акт с променен седалище и адрес на управление
5.Декларация по чл.13, ал.4
6. Документ за платена такса - 30 лв.
Моля за отговор правилно ли са изброени документите, които следва да се представят в АВ-ТР за промяна само на седалището и адреса на управление на ЕООД.
Отделно ЕСК е взел Решение за създаване на Консорциум - Гражданско ддружество на основание чл. 275 и чл.276 от ТЗ и чл. 357 от ЗЗД съвместно с друго ЕООД. Какви са последствията за Консорциума при промяна на седалището и адреса на управление на ЕООД-то.
Предварително Благодаря. Тук съм получавала ценни съвети, с помощта на които и естествено четене на ТЗ и нормативните документи съм регистрирала фирми.
Най-отгоре
brrabg
пт апр 19 2013, 07:26
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Да, документите са правилни.
Промяната на седалището и адреса на ЕООД-то с нищо няма да повлият на консорциума. ЕООД-то се идентифицира със своя ЕИК и понеже той няма да се промени и в консорциума нищо няма да се промени.
Най-отгоре
Анонимен
пт апр 19 2013, 07:50
Гост
Благодаря за бързия отговор админ. Но излязоха още въпроси.
1. Задължително ли е едновременно с А4 да направя отметка за подаване на Г1 за обявяване на новия Дружествен договор,след като попълня и платим и таксата от 50лв. за Г1?
2.Необходимо ли е попълване на Декларация по чл. 141 ал.8 от ТЗ в новия й вариянт след промяната на ТЗ, в сила от 15.02.2013 г. доп. - ДВ, бр. 15 от 2013 г.?
Още веднъж благодаря!
Най-отгоре
Анонимен
пт апр 19 2013, 07:54
Гост
и още един въпрос, извинявам се но сега го виждам в указанията. Поле 17 трябва ли да слагам отметка на "консорциум" в А4. Аз мисля, че не трябва, защото това е промяна на обстоятелства в ЕООД?
Най-отгоре
Отиди на страница   <<        >>   

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System

Търсене в сайта

Custom Search

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]

Меню

Последни коментари

[новини] Увеличаване на капитала на ООД (ЕООД)
Публикувано от brrabg на 26 мар : 13:34
Възможно е да.

[новини] Увеличаване на капитала на ООД (ЕООД)
Публикувано от MitkoNK на 21 мар : 08:58
Възможно ли е увеличаването на капитала да се извъ [още ...]

[новини] Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
Публикувано от brrabg на 16 фев : 14:37
Така няма да стане. В набирателната сметка може са [още ...]

[новини] Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
Публикувано от Иво на 13 фев : 08:00
Какъв е проблема да взема назаем от приятел 1000 л [още ...]

[новини] Всеки трябва да си знае правата, или Защо не ни трябва Удостоверение за актуално състояние
Публикувано от brrabg на 22 дек : 12:53
Това са търговски взаимоотношения и не са регламен [още ...]

[новини] Всеки трябва да си знае правата, или Защо не ни трябва Удостоверение за актуално състояние
Публикувано от Димма на 15 дек : 15:20
А имат ли право лица извън посочените в чл. 23 (4) [още ...]

[новини] Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
Публикувано от Кирилов на 06 сеп : 21:22
Не разбирам какъв е проблемът при ЕООД, след като [още ...]

[новини] Публикуване на ГФО за предприятия нерегистрирани по Търговския закон
Публикувано от brrabg на 21 юни : 04:19
На този въпрос може да ви отговори само някой от А [още ...]

[новини] Публикуване на ГФО за предприятия нерегистрирани по Търговския закон
Публикувано от expecially на 20 юни : 11:25
Здравейте, бих искала да попитам защо Публикуван в [още ...]

[новини] Увеличаване на капитала на ООД (ЕООД)
Публикувано от brrabg на 19 апр : 12:18
Важи, защо да не важи. При апорта има някои особен [още ...]