Non deposit forex bonus

Get $1500 STARTUP Bonus

Start trading without any investments and risks right now!

Форуми

Регистрация на фирма :: Форуми :: Форум за предприемчивите хора
 
<< Предишна тема | Следваща тема >>
Смяна фамилия и адрес на управител/ смяна управител
Отиди на страница       >>  
Редактори:brrabg
Автор Отговор
Ivelina
пн яну 17 2011, 09:03
Гост
Здравейте. Моля Ви за малко помощ.

Аз съм управител в ООД. Тъй като се омъжих си смених фамилията и постоянния адрес. Сега знам, че трябва да подам в Агенцията по вписванията Заявление за промяна на обстоятелствата А4. В същото време съдружниците решихме да сменим и управителя т.е вместо аз друг съдружник ще стане управител.

От изчетените неща разбирам че е по добре да действам поетапно:
1. Да си подам документите за смяна на фамилията и постоянния адрес
2. После за промяна на управителя

По отношение на документите
1.За смяна на фамилията и постоянния адрес
- А4
- Протокол от общото събрание за новите обстоятелства
- Променен Дружествен договор
- Декл. по чл.13 ал.4
- Образец от подписа тъй като има промяна и на подписа - с нотариална заверка
- Платена такса
- Незнам дали трябва да попълвам и нов Договор за управление тъй като при първоначалната регистрация има внесен такъв на мое име

Тук ми възниква затруднението и за попълването на А4. Ако може да ми дадете малко насоки. Всичко ли в бланката се попълва?

2.За смяна на Управителя
- А4
- Протокол от общо събрание за смяна на управител
- Променен Дружествен договор
- Декл. по чл.13 ал.4
- Декл. по чл.142
- Образец от подписа на новия управител с нотариална заверка
- Платена такса

Тук пак малко ме притеснява попълването на А4. Всичко ли се попълва?
Ако може да ми кажете и какви са държавните такси за двете процедури.
Евентуално може ли да се направи всичко едновременно.
Правилно ли съм разбрала какви са нужните документи?

Отделно от това съм само съдружник в друго ООД. Там трябва ли да се подава А4 за сменената фамилия и постоянен адрес при положение че не съм управител и ако да предполагам, че се подават същите документи както в точка 1 без образеца от подписа.

Предварително Ви благодаря и се извинявам за дългия пост.




Най-отгоре
brrabg
пн яну 17 2011, 10:56
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
За първата фирма - можете да започнете направо от т.2. След като вече няма да сте управител е безсмислено да коригирате данните си и после да се заличавате като управител. Направо преминете към процедурата за смяна на управител. Посочили сте всички необходими документи.
Таксата за смяна на управител е 30 лв.
В А4 се попълват само данните, които се променят. Останалите полета се оставят празни. Във вашия случай - попълвате вашите имена - старите, като управител и отбелязвате в квадратчето заличаване.
На следващия ред попълвате имената на новия управител и това е всичко за стане промяната. Естествено в началото на заявлението попълвате данните на фирмата и на заявителя (новия управител)

Относно смяната на името на съдружника при втората фирма: да това са необходимите документи - в случая няма нужда от заверка на подпис. Таксата също е 30 лв.
Добре е и към двете заявления да приложите докуемнт за идентичност на имената на лицето.
Най-отгоре
Анонимен
пн яну 17 2011, 12:45
Гост
Много Ви благодаря за бързия отговор. Лека работа.
Най-отгоре
ZAK
чт юни 02 2011, 03:46
Гост
Понеже и аз съм пред подобен казус(промяна на фамилия на съдружник) искам да попитам следното: в протокола от общото събрание се записват имената на съдружниците участвали в събранието. Там със старата фамилия ли да се впиша(която вече не е валидна - името е сменено преди няколко месеца) или с новата?
Най-отгоре
brrabg
чт юни 02 2011, 04:39
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Вписвате актуалните имена на лицето.
Най-отгоре
darito_s
чт юни 02 2011, 04:44
Регистриран потребител #812
Регистриран: пн май 16 2011, 06:17
съобщения: 21
ZAK пишете се със старата фамилия, след това разисквайте въпроса за смяна на фамилията от старата на новата и после в решението от общото събрание запишете се с новата. В А4 запишете "Х" срещу името си , т.е се заличавате и отдолу запишете новото. И да не подадете документи за смяна на името не вярвам, че ще е проблем
Най-отгоре
brrabg
чт юни 02 2011, 05:43
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Ако човека не е управител, няма да има никакъв проблем, ако не му смените името, ако обаче е и оправител по някое време ще възникнат проблеми с представителството на фирмата.
Най-отгоре
ZAC
чт юни 02 2011, 06:35
Гост
Ами не съм управител и затова не предприехме тази стъпка, но сега при подаването на ГФО има подпис на съдружниците в протокола от общото събрание. Затова ми се стори нередно да се подписвам срещу име със старата фамилия.
1.Понеже от всички документи, които трябва да се подадат(както е посъветвал brrabg в първия пост Ivelina) ми е най-мътен тоя протокол от общо събрание (а дали без него не става?) да питам пак, че не съм сигурен дали съм разбрал darito_s правилно. Та трябва да е във вида:
"Събраха се съдружниците + аз ( с новата фамилия)
Във връзка с промяната на моето име(със старата фамилия) на моето име (с новата фамилия) ще се изготви нов дружествен договор.
Подпсис: съдружниците + аз ( с новата фамилия)
2. Още един въпрос (дано не ви се стори глупав): в новия дружествен договор променя ли се датата? (питам защото ако се променя как тогава ще се разбира кога е учредена фирмата)

Най-отгоре
brrabg
чт юни 02 2011, 07:51
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Протоколът трябва да е горе долу във вида в който сте го описали. Само текста "ще се изготви" трябва да замените с "бе приет". То затова се прави това събрание - за да се приеме новия дружествен договор, а не за да се вземе решение някъде в бъдещето да се изготви такъв договор.
Новия дружествен договор трябва да е с датата на която е приет, а кога е учредена фирмата (не че това някой го интересува) може да се разбере от стария дружествен договор - той би трябвало да си стои в архива на фирмата и със сигурност ще си стои в партидата на фирмата в търговския регистър.
Най-отгоре
ZAC
чт юни 02 2011, 08:44
Гост
Благодаря ви много за помощта.
Най-отгоре
Анонимен
пт юни 03 2011, 06:33
Гост
В дружествения договор пише, че се избира управител на всеки 5 години. Избран е същия - трябва ли да се публикува в ТР и какво?
Най-отгоре
brrabg
пт юни 03 2011, 10:47
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Не, не трябва. Обявява се нещо само тогава, когато има промяна. Да се обявява нещо, което си е същото вече си е мазохизъм.
Най-отгоре
Анонимен
чт юни 09 2011, 11:37
Гост
Благодаря за отговора! Ситуацията е по-сложна: Собственик на ООД-то е АД, което също избира Съвет на директорите всеки 5 години. Избран е същия съвет. Това публикува ли се?
Най-отгоре
brrabg
чт юни 09 2011, 07:31
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Ако става въпрос за партидата на АД - да публикува се.
Най-отгоре
Анонимен
пт юни 10 2011, 02:10
Гост
Благодаря Ви!
Най-отгоре
Анонимен
пн авг 01 2011, 12:55
Гост
ЕООД, вписано в ТР. Какви са необходимите документи за вписване на втори управител чрез УЕП на първия управител и каква е таксата?
Най-отгоре
brrabg
пн авг 01 2011, 01:39
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
21 лв. е таксата.
Трябва решение на едноличния собственик на капитала за назначаване на управител, спесимен от подпис на новия управител и съгласие да бъде избран за такъв - и двете с нотариална заверка, декл. по чл. 141 от ТЗ от новия упраител, еветуално нов учредитлеен акт, ако във встария е вписан стария управител, декл. по чл. 13 ал. 4 от заявителя.
Горе долу това е.
Най-отгоре
Анонимен
пн авг 01 2011, 03:17
Гост
Благодаря много за точния и бърз отговор!
Най-отгоре
Анонимен
чт авг 11 2011, 09:33
Гост
Добър ден. Попаднах тук, търсейки отговор на въпрос, който ме касае и коментарите почти ми отговориха. Става въпрос за сменена фамилия и постоянен адрес. Аз съм собственик на ЕООД. Като допълнение, обаче, ми се иска да попитам следното - мога ли с УЕП с новата фамилия да подам документите към ТР за въпросната промяна?
Най-отгоре
Анонимен
чт авг 11 2011, 09:56
Гост
Можете, да, няма да има никакъв проблем.
Най-отгоре
Отиди на страница       >>   

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System

Търсене в сайта

Custom Search

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]

Меню

Последни коментари

[новини] Увеличаване на капитала на ООД (ЕООД)
Публикувано от brrabg на 26 мар : 13:34
Възможно е да.

[новини] Увеличаване на капитала на ООД (ЕООД)
Публикувано от MitkoNK на 21 мар : 08:58
Възможно ли е увеличаването на капитала да се извъ [още ...]

[новини] Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
Публикувано от brrabg на 16 фев : 14:37
Така няма да стане. В набирателната сметка може са [още ...]

[новини] Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
Публикувано от Иво на 13 фев : 08:00
Какъв е проблема да взема назаем от приятел 1000 л [още ...]

[новини] Всеки трябва да си знае правата, или Защо не ни трябва Удостоверение за актуално състояние
Публикувано от brrabg на 22 дек : 12:53
Това са търговски взаимоотношения и не са регламен [още ...]

[новини] Всеки трябва да си знае правата, или Защо не ни трябва Удостоверение за актуално състояние
Публикувано от Димма на 15 дек : 15:20
А имат ли право лица извън посочените в чл. 23 (4) [още ...]

[новини] Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
Публикувано от Кирилов на 06 сеп : 21:22
Не разбирам какъв е проблемът при ЕООД, след като [още ...]

[новини] Публикуване на ГФО за предприятия нерегистрирани по Търговския закон
Публикувано от brrabg на 21 юни : 04:19
На този въпрос може да ви отговори само някой от А [още ...]

[новини] Публикуване на ГФО за предприятия нерегистрирани по Търговския закон
Публикувано от expecially на 20 юни : 11:25
Здравейте, бих искала да попитам защо Публикуван в [още ...]

[новини] Увеличаване на капитала на ООД (ЕООД)
Публикувано от brrabg на 19 апр : 12:18
Важи, защо да не важи. При апорта има някои особен [още ...]