Non deposit forex bonus

Get $1500 STARTUP Bonus

Start trading without any investments and risks right now!

Форуми

Редактори:brrabg
Автор Отговор
kanalaia
ср яну 12 2011, 05:57
Регистриран потребител #474
Регистриран: ср яну 12 2011, 05:55
съобщения: 2
Здравейте искам да попитам.За автосервиз каква фирма е по-добре да създам ЕТ или ЕООД
Най-отгоре
brrabg
ср яну 12 2011, 06:18
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Зависи какъв ще е автосервиза - занаятчийска работилница или голям сервиз, зависи колко ще ви е оброта, въобще зависи от много неща. Няма еднозначен отговор. В повечето случаи е за предпочитане да се регистрира ЕООД, но не е задължително това да е по-изгодната форма.
Най-отгоре
Анонимен
чт яну 13 2011, 11:05
Гост
Автосервиз с бояджийно,тенекеджийно,монтьорска дейност.
Най-отгоре
kanalaia
чт яну 13 2011, 04:03
Регистриран потребител #474
Регистриран: ср яну 12 2011, 05:55
съобщения: 2
Този анонимния съм аз просто не знаех,че не съм в профила си
Най-отгоре
brrabg
чт яну 13 2011, 06:18
Admin

Не е важно точно с какво ще се занимава автосервиза, а какъв ще е оборота. Ако имате сравнително висок оборот, което предполага и сериозна печалба е по-изгодно да регистрирате ЕООД, защото като ЕТ ще плащате много осигуровки, а там процента е доста висок.
Най-отгоре
Анонимен
чт яну 13 2011, 07:13
Гост
Админ, от къде ги измисляш тези доводи с оборота, а за осигуровките, мани мани ?!

Драги ми господине:

1. Основната разлика между ЕТ и ЕООД, е че при първата форма носите неограничена отговорност, а при втората до размера на капитала.
Т.е. не дай си Боже някой се претрепе след като си му ремонтирал колата, ако си ЕТ ще платиш колкото те осъди съда, при ЕООД до размера на капитала, а ти като физ. лице си чист като момина сълза.
2. Данък печалба за сега е 15% за ЕТ и 10 % за ЕООД.
3. Ето как се прави ако станеш голям.
Едното ЕООД притежава сгради, машини и всякакъв инвентар. Второто ти ЕООД извършва сервизната дейност като плаща наем на първото.
Така се защитава капиталът при каквито и искове да настъпят срещу теб.

Лично ти препоръчвам ЕООД. дори разходите за откриване не са много различни.
Най-отгоре
brrabg
чт яну 13 2011, 08:11
Admin

Уважаеми господине, отговорността която някой ще носи обикновенно е последната грижа на сериозните и отговорни хора, защото който си гледа съвестно работата, не се притеснява от отговорностите.
Колата, за ваше съжаление независимо от правната форма на търговеца, се ремонтира от жив човек и за причинените вреди е отговорен живия човек, Дали спред вас ако карам такси под правна форма ЕООД и колата, която е на ЕООД-то блъсне човек ще виновно ЕООД-то и ще понесе отговорност до размера на капита.
Опазил ни господ от такова законодателство.
За радост не е така.
За причинени вреди отговорнст носи винаги някакъв човек.
А относно оборота и т.н. мога и да с еаргументирам, но след вашите разсъждения за отговорнстите не мисля, че има смисъл.
Най-отгоре
Анонимен
пт яну 14 2011, 07:54
Гост
Админ,
провери когато имаш време, кой носи материалната и кой наказателната отговорност.
Дори в случая с децата от р. Лим, шофьора осъден на затвор, а обезщетенията от работодатела, т.е. фирмата.
Не си запознат с казусите.
Ако си ремонтирам колата и някой си остави ръцете мога да съдя фирмата, защото тя е доставчик на услугата, а не служителя.
Както и да е, дори от гледна точка на сегашното данъчно облагане, по-добре е да направи ЕООД. За другите ползи няма смисъл да говоря.
Лек ден
Най-отгоре
brrabg
пт яну 14 2011, 09:44
Admin

Аз също препоръчвам ЕООД, спор по този въпрос нямаме.

За отговорностите не ми се спори. Относно казусите - толкова са ми ясни, че няма на къде повече.
Може би ви се струва, че наказателната отговорност е по-малкот зло или какво. Какво от това, че няма да нося материална отговорност, след като ще съм в затвора.
Най-отгоре
Анонимен
пн юни 03 2013, 02:00
Гост
А някой може ли да ми каже каква е разликата дали ще регистрирам паркинг, автоцентър или терени под наем? Предварително се извинявам за тъпия въпрос, но не съм в час
Най-отгоре
brrabg
пт юни 28 2013, 05:00
Admin

А къде въобще се каните да го регистрирате този паркинг, автоцентър или там каквото друго ще регистрирате.
Най-отгоре
anodit
пт апр 04 2014, 07:35
Регистриран потребител #2817
Регистриран: чт апр 03 2014, 12:13
съобщения: 1
Анонимен написа ...

Админ, от къде ги измисляш тези доводи с оборота, а за осигуровките, мани мани ?!

Драги ми господине:

1. Основната разлика между ЕТ и ЕООД, е че при първата форма носите неограничена отговорност, а при втората до размера на капитала.
Т.е. не дай си Боже някой се претрепе след като си му ремонтирал колата, ако си ЕТ ще платиш колкото те осъди съда, при ЕООД до размера на капитала, а ти като физ. лице си чист като момина сълза.
2. Данък печалба за сега е 15% за ЕТ и 10 % за ЕООД.
3. Ето как се прави ако станеш голям.
Едното ЕООД притежава сгради, машини и всякакъв инвентар. Второто ти ЕООД извършва сервизната дейност като плаща наем на първото.
Така се защитава капиталът при каквито и искове да настъпят срещу теб.

Лично ти препоръчвам ЕООД. дори разходите за откриване не са много различни.

Освен 10те процента данък печалба, собственика на ЕООДто дължи и още 5% данък дивидент, ако реши да си разпредели печалбата на дружеството.

Най-отгоре
Анонимен
пн апр 07 2014, 06:57
Гост
Малко не по темата, ама по-добре отколкото да се отваря нова. Истина ли е, че в едно ООД с двама управители, ако единият се осигурява на макса по трудов договор, то и за двамата отпада необходимостта да се осигуряват като управители на дружеството, защото е достатъчно само единият да го прави?
Най-отгоре
Анонимен
пн апр 07 2014, 09:47
Гост
Не е ясно какво питате, ама това, че единия е осигурен по някакъв начин какво касае другия не става ясно. По принцип не е вярно.
Най-отгоре
Анонимен
пн апр 07 2014, 10:05
Гост
Попаднах на ООД на мои приятели. И двамата са управители на същото, като единият от двамата се осигурява на трудов договор в друга фирма на максималния осигурителен праг, следователно за него отпада необходимостта да се осигурява като управител, нали така? Те обаче твърдят, че в този случай отпада нуждата и за двамата и в момента и двамата не се осигуряват като управители.
Най-отгоре
brrabg
пн апр 07 2014, 03:59
Admin

Какво твърдят те и какво пише в нормативните документи са две различни неща - определено това което те твърдят не е вярно.
Най-отгоре
Анонимен
пн апр 07 2014, 04:59
Гост
Добре е да го знам това, защото мислех да ползвам същата схема.
Най-отгоре

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF