Non deposit forex bonus

Get $1500 STARTUP Bonus

Start trading without any investments and risks right now!

Форуми

Редактори:brrabg
Автор Отговор
m_uzunova
ср дек 22 2010, 01:52
Регистриран потребител #432
Регистриран: вт дек 21 2010, 03:00
съобщения: 14
Здравейте!
След нова година мисля да започна процедура по регистрация на ЕООД,което ще се занимава с куриерска дейност. Въпросът,който ме интересува е, дали в Решението за учредяване на ЕООД и след това в самия Учредителен акт, мога да изброя дейностите "производство и търговия с хранителни стоки, ...., транспортна дейност,.... и всякаква друга незабранена със закон", като в този предмет на дейност ,предполагам се включва и куриерската( която от своя страна е точно квалифицирана в Закон за българските пощи.... ) ??? - идеята ми е да не ограничавам предмета си на дейност(защото в последствие може да се разшири), като същевременно целя да включа и именно тази конкретна дейност,която ще упражнявам( повод за учредяването на това ЕООД), както вече посочих- куриерската( за да задоволя и изискванията на закона и да не получа ОТКАЗ ЗА РЕГИСТРАЦИЯ !!!!)
П.С. Предварително искам да благодаря на brrbg за безвъзмездната помощ, която предоставя в сайта, за адекватните отговори.... въобще ,аз съм очарована от вашата дейност. БЛАГОДАРЯ !!!!!
Най-отгоре
brrabg
ср дек 22 2010, 03:45
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Можете да си впишете какъвто си искате предмет на дейност при регистрацията на фирмата. След това няма проблем д аизвършвате и дейности, които не са вписани в предмета на дейност. Има много малък кръг от дейности, които ако ще извършвате е задължително да бъдат вписани в предмета на дейнсот. Това са дейнсотите, за които се изисква лиценз.
Вие не уточнявате за каква точно дейнсот ще извършвате.
В закона за пощенските услуги има формулирани няколко вида лицензии - за универсална пощенска услуга, пощенски оператори и т.н.
От написаното от вас не става ясно вие каква точно дейност ще извършвате.
Във всеки случай винаги можете да промените и допълните предмета си на дейност.
Най-отгоре
m_uzunova
ср дек 22 2010, 07:02
ще извършвам неуниверсални пощенски услуги :)
Най-отгоре
m_uzunova
ср дек 22 2010, 07:13
само искам да допълня,че разбрах каква е идеята относно предмета на дейност и смятам,че получих отговор на въпроса който ме интересуваше. За този вид дейност не се изисква никакъв лиценз, така,че едва ли ще получа ОТКАЗ и ще съм в нарушение на правилата, ако попълня изчерпателното предмета на дейност. Отново хиляди Благодарности :)))))))))))
Най-отгоре
Lusy
сб май 07 2011, 05:46
Регистриран потребител #782
Регистриран: пн май 02 2011, 12:34
съобщения: 13
brrabg написа ...

Можете да си впишете какъвто си искате предмет на дейност при регистрацията на фирмата. След това няма проблем д аизвършвате и дейности, които не са вписани в предмета на дейност. Има много малък кръг от дейности, които ако ще извършвате е задължително да бъдат вписани в предмета на дейнсот. Това са дейнсотите, за които се изисква лиценз.

Здравейте. Искам да уточня относно дейности, за които се изисква лиценз. Трябва ли да се дописва "след получаване на съответен лиценз"?
Въобще не е ясно, от една страна попълване на полето "предмет на дейност" е вьв вид на свободно съчинение, а от друга излиза, че има изисквания и при повечето формулировките си приличат.
Аз пак влизах във сайта на ТР (скоро ще ме арестуват вече) и открих два начина на изписване - кой е верния?

1. Покупка на стоки или други вещи с цел препродажбата им в първоначален, преработен или обработен вид, продажба на стоки от собствено производство, спедиционни, складови и превозни сделки, хотелиерски и туристически услуги /след получаването на съответен лиценз/, търговия с акцизни стоки вкл. алкохол и цигари /след получаването на лиценз/, ресторантьорство, кафе-аператив, рекламни, информационни, програмни и импресарски услуги, експорт, импорт и реекспорт на стоки, покупки, строеж или обзавеждане на недвижими имоти с цел продажба или по нататъшна експлоатация.

2. Покупка, строеж или обзавеждане на недвижими имоти с цел продажба, покупка на стоки или други вещи с цел да ги продаде в първоначален, преработен или обработен вид, продажба на стоки от собствено производство, търговско представителство и посредничество, комисионни, спедиционни и превозни сделки, валутни сделки, складови сделки, лицензионни сделки, стоков контрол, сделки с интелектуална собственост, хотелиерски, туристически, рекламни, информационни, програмни, импресарски или други услуги, лизинг, маркетинг.

Първата фирма е туроператор и се занимава и с недвижими имоти, втората е агенция за недвижими имоти.
Благодаря предварително.
Най-отгоре
Анонимен
нд яну 13 2013, 03:50
Гост
дали е правилно да запиша в предмет на дейност за ЕООД:
"търговия на дребно на занаятчийски предмети, както и всякакви други дейности"
Най-отгоре
brrabg
нд яну 13 2013, 04:03
Admin

По принцип е правилно, но защо се ограничавате сами. Например по-добре би било да остаане само "търговия на едро и дребно" отколкото "търговия на дребно на занаятчийски предмети".
Най-отгоре
Анонимен
нд яну 13 2013, 05:01
Гост
Мерси за съвета. Чета постовете ви от няколко дена много полезно инфо. след разглеждането на една вече регистрирана фирма в ТР реших да враимствам и от нея малко:
Търговия на едро и дребно със занаятчийски продукти, покупка на стоки или други вещи с цел препродажба в първоначален, преработен или обработен вид, продажба на стоки от собствено производство, търговско представителство и посредничество на български и чуждестранни физически и юридически лица, и всяка друга дейност, която по предмет и обем изисква да бъде извършвана по търговски начин и не е забранена за осъществяване от българското законодателство, дори и да не е изброена по-горе.
Най-отгоре
ca_sky
сб яну 26 2013, 10:56
Регистриран потребител #1650
Регистриран: сб яну 26 2013, 10:53
съобщения: 2
Здравейте, имам и аз един въпрос относно предмета на дейност. Искаме да открием ООД със съпруга ми, което да се използва и от двама ни. Той се занимава със строителство, а аз искам сайт за онлайн продажба на сватбени аксесоари и услуги. Бихте ли ме посъветвали какво точно трябва да изберем като предмет на дейност и има ли някакви специфични разрешителни и т.н. за онлайн търговия? Благодаря!
Най-отгоре
brrabg
сб яну 26 2013, 11:46
Admin

Например "Сторителство и търговия" е един прекрасен предмет на дейност.
За онлайн търговия не се изискват никакви лицензи или разрешители, освен ако не става въпрос за хранителни продукти или лекарства
Най-отгоре
ca_sky
сб яну 26 2013, 02:18
Регистриран потребител #1650
Регистриран: сб яну 26 2013, 10:53
съобщения: 2
Но като е по този начин записано дали няма да е все едно ще се продават строителни работи? Наистина не съм наясно, а искам сама да оправя документите.
Относно хранителните работи има ми идея да се предлагат и торти, но просто като посредник. Даже и това не е точно. Аз няма да имам достъп до тортите, те ще се получават в сладкарницата, която е на друга фирма, просто ще се продават през сайта. Но това ще го допълня само ако има опция без разрешителни и прочие, защото както казах, аз не искам да минават през мен като продукт (реален).
Благодаря отново!
Най-отгоре
Анонимен
сб яну 26 2013, 02:56
Гост
Никакво значение няма какъв предмет на дейност ще впишете и също така никакво значение няма дали е ясно или не е ясно каква дейност ще извършвате. Прочетете тази тема от начало и ще разберете защо - в началото съм обаснил защо няма никакво значение какво пише в предмета на дейност на една фирма. Моето скромно мнение е, че колкото е по-кратък, толкова по добре. Дългото изписване на разни смислени и безсмислени дейности е съвсем излишно.
Най-отгоре
Иван П Шаранков
сб фев 02 2013, 07:39
Гост
Здравейте искам да запитам.Безработен съм и искам да започна да се занимавам с продажба на плодове и зеленчуци трябва ли да си отворя фирма. Какъв предмет на дейност и какво е необходимо каква трябва да бъде ЕООД или ООД
Най-отгоре
brrabg
сб фев 02 2013, 07:44
Admin

Иван П Шаранков написа ...

Здравейте искам да запитам.Безработен съм и искам да започна да се занимавам с продажба на плодове и зеленчуци трябва ли да си отворя фирма. Какъв предмет на дейност и какво е необходимо каква трябва да бъде ЕООД или ООД

За да извършвате търговска дейност трябва да имате регистрация като търговец.
Каква фирма да регистрирате:
Ако ще работите сам може да е ЕТ или ЕООД.
Ако ще имате съдружник/ци - може да е ООД или ДЗЗД.
Най-отгоре
Анонимен
сб яну 10 2015, 09:42
Гост
ровя търся и нищо не намирам :) искам дейността на фирмата да е за техника..но е много обширна дейност и не знам как да я впиша...ПОМОщ
Най-отгоре
brrabg
сб яну 10 2015, 06:42
Admin

За техника какво - производство, продажби, ремонт, проектиране, нещо друго?
Най-отгоре

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF